Predator Helios Neo 18 AI | PHN18-72-98ZQ | RTX 5070Ti | Windows 11 Home | Ultra 9 275HX | 18" WQXGA MiniLED 250Hz | 32GB | 2TB SSD | 電競手提電腦
AI 人工智能電腦
Ref.
NH.QVLCF.002
my-on_sale_label
  • intel core ultra 9
  • AI 專業技術
  • nvidia_rtx5070Ti-en
  • 32GB RAM
Windows 極速強勁,安全性更勝以往。
迎接這部能與您對話的電腦。
Ref.
NH.QVLCF.002
  • 顯示卡: NVIDIA® GeForce RTX™ 5070Ti 12G-GDDR7 VRAM
  • 作業系統: Windows 11 Home
  • 處理器: Intel® Core™ Ultra 9 275HX
  • 記憶體及儲存容量: 32GB DDR5 6400MHz (最高支援64GB) ; 2TB PCIe NVMe SSD (最高支援4TB)
  • 屏幕: 18" WQXGA IPS 250Hz Mini LED 2560 x1600
  • 重量: 3.3 kg
  • 保養: 2年保養
有庫存
有庫存 ; 下單後 2 - 3 個工作天內送達
可選擇到專門店自取
詳情
載入中…
規格
載入中…
更多資訊
Product Details
Copilot+ PC
▶ 作業系統
作業系統
Windows 11 Home
Operating System Architecture
64-bit
▶ 處理器
處理器
Core™ Ultra 9
處理器型號
Intel® Core™ Ultra 9 processor 275HX (36 MB Smart Cache, 2.7 GHz P-core base core frequency with Intel® Turbo Boost Max Technology 3.0 up to 5.4 GHz, Intel® AI Boost up to 13 TOPS, and overclocking capable)
▶ 記憶體
記憶體
32 GB
記憶體技術
DDR 5
Memory Card Reader
▶ 容量
固體硬碟容量
2 TB
▶ 顯示及圖形處理器
屏幕尺吋
45.72 cm (18")
Display Screen Type
Mini LED
輕觸式屏幕
不支援
屏幕像素
2560 x 1600
顯示卡
NVIDIA® GeForce RTX™ 5070Ti
顯示卡
▶ 音效
HD Audio
支援
喇叭
▶ 網路與通訊
Wireless LAN Model
WIFI 6E
Wireless LAN Standard
IEEE 802.11 a/b/g/n+ac+ax
Bluetooth
支援
Bluetooth Standard
Bluetooth 5.4 or above
▶ 內建設備
Webcam
Microphone
▶ 介面/連接埠
HDMI
USB
Number of USB 3.2 Gen 1 Port
1
Number of USB 3.2 Gen 2 Port
2 ( 1 for USB 3.2 Gen 2 featuring power off USB charging )
Number of USB 3.2(Type-C) Ports
2(1 supporting: (up to 10 Gbps), DisplayPort over USB-C, Thunderbolt™ 4, USB charging 5 V 3 A, DC-in port 20 V 90 W or100 W : 1 supporting: (up to 10 Gbps), DisplayPort over USB-C, Thunderbolt™ 4, USB charging 5 V; 3 A, DC-in port 20 V 90 W)
Network (RJ-45)
Headphone
Number of HDMI Ports
1
▶ 電池資訊
Number of Cells
90 Wh
Battery Chemistry
Lithium Ion (Li-Ion)
▶ 體積
Height
28mm
Width
400.96
Depth
307.9mm
Weight (Approximate)
3.3 kg
▶ Warranty
Warranty
2年保養
評論
撰寫您的評論